Shaqiri shënon dhe asiston në barazimin e Stoke Cityt

Shaqiri shënon dhe asiston në barazimin e Stoke Cityt

04 nëntor 2017 15:25

Xherdan Shaqiri i ndihmoi ekipit të tij Stoke City që të barazonte në ndeshjen kundër Leicester Cityt.

Stoke dy herë ishte në disavantazh dhe dy herë anësori shqiptar u tregua protagonist. Fillimisht realizoi për rezultatin 1 me 1 ndërsa asistoi në golin e Peter Crouch në rezultatin 2 me 2.

Golin mund ta shikoni këtu: Shaqiri realizon gol pas një aksioni të bukur ndaj Leicesterit

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme