Januzaj ftohet nga Belgjika

Januzaj ftohet nga Belgjika

03 nëntor 2017 17:11

Futbollisti shqiptar Adnan Januzaj është ftuar nga kombëtarja e Belgjikës për dy miqësoret e radhës ndaj Meksikës dhe Japonisë.

Lajmin e ka bërë të ditur vet futbollisti e po ashtu edhe Kombëtarja e Belgjikës përmes faqes zyrtare, transmeton Koha.net.

Januzaj, 22 vjeçar, këtë sezon se Real Sociedadi po kalon formë mjaft të mirë, që ka bindur trajnerin Roberto Martinez që ta ftojë për këto dy miqësore.

Image

“Po e ndjekim nga afër Januzajn. Fillimi i sezonit për të është shumë pozitiv dhe mund të luajë në disa pozicione. Gjithashtu Yannick Carrasco është i lënduar, dhe mendoj se Januzaj mund të mbulojë pozicionin e tij”, është shprehur Martinez.

Gjithashtu është ftuar edhe Radja Nainggolan për këto miqësore.

Kjo është lista e plotë e të ftuarve nga Belgjika për ndeshjen me Meksikën dhe Japoninë.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme