Rashicës i rritet vlera, tani ai vlen pesë milionë euro

Rashicës i rritet vlera, tani ai vlen pesë milionë euro

30 tetor 2017 17:52

Paraqitjet e mira me Vitessen në sezonin e ri kanë ndikuar që Milot Rashicës t’i rritet vlera.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovë vlente 3.5 milionë euro, por tani faqja që merret me transferime, Transfermarkt.com, ia ka rritur vlerën Rashica në 5 milionë euro.

Deri me tani, Rashica ka zhvilluar 15 ndeshje për Vitessen në të gjitha garat dhe ka shënuar 3 gola dhe 4 asistime.

Por, për dallim nga paraqitjet e mira me Vitessen, Rashica ka dështuar të tregojë klasin e tij edhe në fanellën e Kosovës, ku përveç që nuk ka shënuar asnjë gol, ai nuk ka bërë as edhe një asistim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme