Buffon – Portieri i vitit

Buffon – Portieri i vitit

23 tetor 2017 21:05

Portieri italian Gianluigi Buffon është shpallur portieri më i mirë i vitit nga FIFA.

Me Juventusin, Buffon ka fituar sezonin e shkuar Serien A, Kupën e Italisë dhe ishte në finale të Ligës së Kampionëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme