Juve “shkel” Udinesen Foto: Reuters

Juve “shkel” Udinesen

22 tetor 2017 19:55

Juventusi ka shënuar fitore bindëse në përballjen e sotme me Udinesen.

Kampioni italian shënoi fitore prej 2 me 6, transmeton Koha.net. Vendasit kaluan të parët në epërsi përmes Pericas.

Juve barazoi shifrat pas një autogoli nga Samir në minutën e 14, kurse kaloi në epërsi përmes Khediras.

Udinese arriti të barazojë shifrat në minutën e 47 përmes Danilos, megjithatë Juventusi arriti të shënojë katër herë në vazhdim të takimit.

Rugani riktheu epërsinë e Juventusit 2-3, dhe më pas Khedira kompletoi hetrikun duke shënuar edhe dy herë. Golin e fundit e shënoi Pjaniq në minutën e 90.

Juventusi tani mban vendin e tretë me 19 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme