Interi ngrit klauzolën e Icardit

Interi ngrit klauzolën e Icardit

19 tetor 2017 14:19

Interi raportohet se dëshiron me çdo kusht ngritjen e klauzolës së sulmuesit Mauro Icardi.

24-vjeçari ka realizuar nëntë gola në tetë paraqitje në Serie A këtë sezon dhe realizoi hat-trick në fitoren 3 me 2 të Interit kundër Milanit gjatë vikendit të kaluar.

Icardi besohet se ka një klauzolë prej 100 milionë eurove, e cila skadon më 28 korrik të vitit 2018, por sipas Calciomercato, Interi dëshiron që klauzola e re të jetë 140 milionë euro.

Argjentinasi ka realizuar 87 gola në 154 paraqitje për Interin.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme