Barcelona e sigurt në “Champions”, Juventusi fiton ngushtë

Barcelona e sigurt në “Champions”, Juventusi fiton ngushtë

18 tetor 2017 22:42

Barcelona ka mposhtur 3 me 1 Olympiakosin në kuadër të xhiros së tretë në Grupin D të Ligës së Kampionëve.

Katalonasit siguruan fitoren e tretë përmes një autogoli të Nikolaout, Lionel Messit dhe Lucas Dignes. Nikolaou realizoi golin e vetëm për grekët.

Në takimin tjetër të këtij grupi, Juventusi fitoi ngushtë ndaj Sportingut, 2 me 1.

Alex Sandro i dha epërsinë portugezëve me një autogol, ndërsa Miralem Pjaniq dhe Mario Manxhukiq realizuan për fitoren e radhës për “Zonjën e Vjetër”.

Në tabelë, Barcelona prin me nëntë pikë, e ndjekur nga Juve që ka gjashtë dhe Sportingu që ka tri. Pa pikë është Olympiakosi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme