Barazim dramatik mes Chelseat e Romës

Barazim dramatik mes Chelseat e Romës

18 tetor 2017 22:37

Chelsea dhe Roma kanë barazuar 3 me 3 në xhiron e tretë të Grupit C në Ligën e Kampionëve.

David Luiz dhe Eden Hazard realizuan dy golat e parë për Chelsean, para se Kolarov të ngushtonte rezultatin në pjesën e parë. Edin Xheko me dy gola në pjesën e dytë kaloi romakët në epërsi, ndërsa 15 minuta para fundit Hazard me golin e dytë personal barazoi gjithçka në ndeshje.

Në Grupin C, prin Chelsea me shtatë pikë, Roma është e dyta me pesë, ndërsa Atletico e treta me dy pikë. Qarabag është i fundit me një pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme