De Bruynes nuk i ngutet për kontratën e re me Cityn

De Bruynes nuk i ngutet për kontratën e re me Cityn

18 tetor 2017 19:40

Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, ka deklaruar se nuk është duke u ngutur që të nënshkruajë kontratë të re me klubin.

De Bruyne ka shkëlqyer në ndeshjet e fundit, që paraqet sezonin e dytë në kontratën gjashtë vjeçare, dhe agjenti i tij Patrick de Koster dëshiron kontratë të re për 26-vjeçarin me kushte më të mira.

“Agjenti im ka shkuar në kohë te drejtori sportiv i klubit. Bisedimet janë duke ecur. Jam person i durueshëm, nuk stresohem. Po lexoj gjëra në media, por ka kohë”, ka thënë De Bruyne për mediat.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme