De Ligt, caku kryesor i Barcelonës

De Ligt, caku kryesor i Barcelonës

18 tetor 2017 17:48

Barcelona raportohet se e ka bërë Matthijs de Ligt cakun kryesor për ta transferuar, me qëllim të forcimit të mbrojtjes.

18-vjeçari qendërmbrojtës ka shkëlqyer me Ajaxin dhe ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave evropiane, me Barçën që ka shprehur interesim serioz për ta transferuar në Katalonjë.

Gjiganti evropian tashmë ka siguruar shërbimet e 23-vjeçarit Yerry Mina nga Palmeiras, por dëshiron një partner për periudhë më të gjatë për të, shkruan “Mundo Deportivo”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme