Botërori i xhudos, Loxha e Kuka mësojnë kundërshtaret

Botërori i xhudos, Loxha e Kuka mësojnë kundërshtaret

18 tetor 2017 09:42

Xhudistet kosovare Flaka Loxha e Loriana Kuka kanë mësuar kundërshtaret në botërorin e junioreve që do të nisë sot në Zagreb dhe do të përfundojë të shtunën, pas shortit të hedhur të martën.

Loxha që do të paraqitet në kategorinë deri në 57 kilogramë, përballë do ta ketë xhudisten nga Sllovenia, Kaja Kajzer. Ky meç do të zhvillohet të enjten në kuadër të raundit të parë.

Një ditë më vonë, të premten, do të garojë Loriana Kuka, raporton Koha Ditore. Kuka është kualifikuar pa luftë në raundin e dytë të kategorisë deri në 70 kilogramë.

Kuka në këtë raund do ta presë fituesen e meçit mes amerikanes Rachael Butler dhe Sungeun nga Koreja e Jugut. Kosova në këtë botëror të junioreve paraqitet vetëm me Loxhën dhe Kukën.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme