Figo punësohet në UEFA

Figo punësohet në UEFA

12 tetor 2017 23:34

Ish-ylli i Barcelonës, Real Madridit dhe Interit, Luis Figo i është bashkuar UEFA-s si këshilltar.

Portugezi do të merret me çështjet teknike dhe ligjore të ndeshjeve në udhëheqjen e organizatës së futbollit.

“Besoj se mund të kem ndikim pozitiv. Kam mësuar shumë nga futbolli dhe mezi po pres t’ia kthej këtë”, ka thënë Figo në një njoftim.

Figo në punë do të bashkëpunojë me Nadine Kessler të Gjermanisë dhe Dejan Stankoviqin e Serbisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme