Romagnoli po mëson nga Bonucci

Romagnoli po mëson nga Bonucci

12 tetor 2017 15:23

Alessio Romagnoli ka thënë se bashkëlojtari i tij te Milani, Leonardo Bonucci e mësoi të luajë në formacionin me tre mbrojtës.

Bonucci u transferua te kuqezinjtë për 40 milionë euro nga Juventusi dhe mbrojtësi i ri tashmë po mëson nga ai.

“U njoftova me të në përfaqësuese gjatë vitit të kaluar”, ka thënë Romagnoli.

“Ka vlerë të madhe dhe të gjithë e dinë këtë. Ai po më mëson shumë me mbrojtësit tjerë, se si të luajë me tre mbrojtës”, ka shtuar ai.

“Ai më thotë që të shkoj përpara sepse ai mund të tërhiqet për të më mbuluar. Është kampion dhe vetëm mund të mësosh nga ai”.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme