“Buffoni bëhet ministër i Sportit në Itali pas pensionimit”

“Buffoni bëhet ministër i Sportit në Itali pas pensionimit”

11 tetor 2017 18:46

Kapitenit të Juventusit dhe Italisë, Gianluigi Buffon, i është ofruar një punë e re pasi të pensionohet nga futbolli.

Portieri pritet që të largohet në fund të sezonin, ndërsa atij tani i është ofruar posti i ministrit të Sportit në Itali.

“Nëse ne fitojmë zgjedhjet, Buffoni do të jetë Ministri i ri për Sport. Buffoni është i balancuar përfaqëson kombëtaren dhe është afër pensionimit. Është i interesuar në artë dhe politikë”, ka thënë Vittorio Sgarbi për “Vanity Fair” në një intervistë për partinë e tij të re politike Rinascimento.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme