Egjipti kualifikohet në Botëror

Egjipti kualifikohet në Botëror

08 tetor 2017 22:51

Egjipti ka siguruar pjesëmarrjen në Botërorin “Rusia 2018”.

Një penalti e Mohamed Salahit në fund të takimit i dha fitoren ndaj Congos si dhe kualifikimin për herë të parë që nga Botërori i vitit 1990.

Egjipti fitoi 2 me 1 në këtë ndeshje me dy golat e shënuar nga sulmuesi i Liverpoolit.

Me pesë ndeshje deri tani të zhvilluara në Grupin E kualifikues Egjipti ka siguruar pikët e mjaftueshme që e qojnë në Botëror.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme