Beqiraj asiston në humbjen e Malit të Zi, Polonia direkt në Botëror

Beqiraj asiston në humbjen e Malit të Zi, Polonia direkt në Botëror

08 tetor 2017 19:50

Fatos Beqiraj ka asistuar në humbjen 4 me 2 të Malit të Zi nga Polonia në xhiron e fundit të Grupit E kualifikues për Botëror.

Sulmuesi kosovar asistoi në golin e barazimit për Zarko Tomaseviqin në minutën e 83-të. Dy golat e parë të Polonisë erdhën nga Maczynski në minutën e gjashtë dhe nga Grosicki dhjetë minuta më pas. Goli i ngushtimit nga Mali i Zi erdhi në minutën e 78-të.

Pas golit të barazimit nga Tomaseviqi, Polonia shënoi edhe dy herë për dy minuta. Robert Lewandowski dhe një autogol i Filip Stojkoviqit i sollën fitoren Polonisë si dhe kualifikimin direkt në Botërorin “Rusia 2018”.

Nga Grupi E në fazën e “Play-Offit” shkon Danimarka.

Tabela përfundimtare e Grupit E:

Polonia 25 pikë

Danimarka 20 pikë

Mali i Zi 16 pikë

Rumania 13 pikë

Armenia 7 pikë

Kazakistani 3 pikë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme