Shqipëria do të jetë e guximshme përballë Spanjës dhe Italisë

Shqipëria do të jetë e guximshme përballë Spanjës dhe Italisë

03 tetor 2017 08:16

Përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Christian Panucci, pranon se të përzgjedhurit e tij do ta kenë të vështirë të arrijnë rezultat pozitiv ndaj Spanjës dhe Italisë.

Por Panucci në një konferencë të mbajtur të hënën, ka kërkuar nga futbollistët që do të jenë në fushë në këto dy ndeshje të fundit kualifikuese për kampionatin botëror "Rusia 2018", luftë të fortë për imazh të mirë të Shqipërisë, shkruan sot Koha Ditore.

Shqipëria ndeshjen ndaj Spanjës e luan më 6 tetor në stadiumin "Estadio Jose Rico Perez" të Alicantes, derisa ndaj Italisë luan më 9 tetor në "Loro Boriçi" në Shkodër....(më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme