Morales, ikona e Kubës në xhudo

Morales, ikona e Kubës në xhudo

02 tetor 2017 11:33

Vetëm sportistët më të përkushtuar përfaqësojnë kombin e tyre në Lojërat Olimpike.

Të tjerët, nuk mund të kenë më shumë se një rast për të shijuar një ngjarje të tillë. Ndërsa, Driulis Gonzalez Morales është njëra prej sportisteve të përkushtuara, saktësisht është legjendë e Kubës në xhudo, shkruan CNN, transmeton “Koha Ditore”.

Morales u paraqit pesë herë në Lojërat Olimpike dhe ky është testamenti më i mirë për aftësitë, angazhimin dhe klasin që ka poseduar.

“Ishin kohëra të mrekullueshme dhe falë sukseseve që i kam pasur atëbotë, unë ende jam e respektuar në Kubë. Faktikisht, më konsiderojnë si legjendë kur flasin për xhudon. Kjo më bën të ndihem jashtëzakonisht mirë, pasi gjithmonë e kam parasysh se puna ime si sportiste është vlerësuar nga të gjithë”, është shprehur Morales, 44-vjeçare... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme