Kosova kërkon nga UEFA të heqë ndalesën për Mitrovicë

Kosova kërkon nga UEFA të heqë ndalesën për Mitrovicë

16 shkurt 2017 08:28

Në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ende shpresë që skuadrat kosovare të mos humbin një tjetër stinor në garat evropiane, shkruan sot Koha Ditore.

Zyrtarë të FFK-së shpresojnë që UEFA do të heqë ndalesën për të luajtur në stadiumin e Mitrovicës "Adem Jashari", i cili me rekomandim të KFOR-it, vitin e shkuar, ishte vlerësuar se ndodhet në një "zonë rreziku" dhe se aty nuk mund të luhen ndeshjet ndërkombëtare.

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, thotë se FFK-ja ka shtruar kërkesë në UEFA që të heqë këtë ndalesë, e nëse ndodh kjo, atëherë ai thotë se institucionet e vendit duhet të bëjnë të pamundurën që në kohë rekorde ta përgatisin atë për ndeshje ndërkombëtare. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme