Lewis Hamilton i lë pas të gjithë në Malajzi, Vettel i fundit

Lewis Hamilton i lë pas të gjithë në Malajzi, Vettel i fundit

30 shtator 2017 12:28

Lewis Hamilton do të niset nga vendi i parë në Çmimin e Madh të Malajzisë, duke arritur kështu 70 “pole position” në karrierë.

Piloti britanik i Mercedesit la pas Kimi Raikkonen me Ferrari dhe Max Verstappen me Red Bull.

Ndërkohë, Sebastian Vettel do të niset nga vendi i fundit, pasi problemet me motorin nuk e lejuan që të bënte qoftë edhe një xhiro

Komentet

Shto koment

Të ngjashme