Chelsea e Arsenali ecin tutje në Carabao Cup

Chelsea e Arsenali ecin tutje në Carabao Cup

20 shtator 2017 22:40

Chelsea dhe Arsenali kanë mposhtur rivalët e tyre për të kaluar në fazën e 16 ekipeve më të mira të Carabao Cup.

Chelsea fitoi bindshëm 5 me 1 ndaj Nottinghamit. Batshuayi realizoi tre gola, Kenedy një dhe një tjetër u shënua nga Musonda. Darikwa shënoi golin e vetëm për Nottinghamin.

Image

Arsenali fitoi 1 me 0 ndaj Doncasterit. Të vetmin gol e shënoi Theo Walcott në pjesën e parë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme