Liverpooli e Sevilla ndahen baras

Liverpooli e Sevilla ndahen baras

13 shtator 2017 22:38

Liverpooli dhe Sevilla kanë barazuar në ndeshjen e parë të Grupit E në Ligën e Kampionëve.

Ekipet barazuan me rezultat 2 me 2.

Ben Yedder kaloi Sevillën në epërsi në fillim të takimit, para se Firmino dhe Mohamed Salah të kthenin epërsinë te Liverpooli qysh në pjesën e parë. Kjo epërsi ka mundur edhe të dyfishohej, sikur të ishte i saktë nga penaltia Firmino në fund të pjesës së parë.

Në minutën e 72-të realizoi Correa duke barazuar gjithçka në Anfield.

Edhe takimi tjetër i Grupit E mes Mariborit dhe Spartak Moskës ka përfunduar baras, 1 me 1.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme