FFK-ja mbron arbitrat duke u bërë vetë arbitër

FFK-ja mbron arbitrat duke u bërë vetë arbitër

13 shtator 2017 08:36

Një futbollist apo edhe një zyrtar i klubit mund të shpëtojë pa ndëshkim me karton të verdhë nëse kundërshton arbitrin rreth një vendimi, shkruan sot Koha Ditore.

Edhe në të ardhmen mund të shpëtojë nga ndëshkimi i arbitrit gjatë ndeshjes, por jo edhe nga Federata e Futbollit e Kosovës, përkatësisht komisionet e saj.

FFK-ja, të martën ka publikuar një letër qarkore, nëpërmjet së cilës u ka tërhequr vërejtjen e fundit klubeve që marrin pjesë në garat zyrtare të këtij edicioni, shkruan sot Koha Ditore.

Në letër, FFK-ja precizon se Komisioni i Garave dhe ai Disiplinor për secilën ligë ka filluar të iniciojë procedura kundërvajtëse ndaj atyre që kundërshtojnë dhe sfidojnë arbitrat, pavarësisht nëse janë ndëshkuar me kartonë të verdhë apo jo gjatë ndeshjeve.(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme