Sport

Kosova me lojtare të konfirmuara ndaj Lihtenshtajnit fillestar

 

(KD) – Futbollistet e përfaqësueses së Kosovës do të mblidhen të hënën për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji. Kosova po përgatitet për debutim në Ligën e Kombeve të UEFA-s dhe do të ketë dy teste të tjera në ditët e ardhshme. Më 13 dhe 16 korrik, përfaqësuesja e Kosovës luan miqësore me Lihtenshtajnin. Të dy ndeshjet do të zhvillohet në Kampin Nacional të Federatës së Futbollit të Kosovës në Hajvali.

Ndeshja e 13 korrikut zhvillohet prej orës 18:30, ndërsa ajo e 16 korrikut prej orës 11:30.