Max Meyeri kërkohet nga Liverpooli

Max Meyeri kërkohet nga Liverpooli

13 August 2017 14:07

Liverpooli po kërkon mesfushorin e Schalkes, Max Meyer për ta zëvendësuar yllin e saj, Philippe Coutinhon, që pritet të bashkohet me Barcelonës, raporton Mirror.

Përfaqësuesi i Gjermanisë ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Schalkes, dhe kontrata e tij aktuale i skadon në vitin e ardhshëm, transmeton Koha.net.

Klopp kishte tentuar ta transferojë Meyerin edhe sa ishte pjesë e Dortmdundit.

Për 21 vjeçarin interesim ka shprehur edhe gjiganti gjerman, Bayern Munich.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme