Sport

Legjendat e FIFA-s luajnë me punëtorët në Katar

 

Ish-lojtarët më të mirë të futbollit si Cafu i Brazilit, Nuno Gomes i Portugalisë, italiani Del Piero dhe të tjerë dolën në fushë gjatë një ndeshjeje në Kupën e Botës në Katar të hënën mbrëma. Por, këtë herë asnjë trofe nuk ishte rrezik, pasi bëhej fjalë vetëm për argëtim. Të ashtuquajturit Legjendat e FIFA-s morën pjesë në një ndeshje miqësore me punëtorët e Katarit në stadiumin Al Thumama në Doha.

Edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mori një rol të ri, pasi u vesh me uniformën e arbitrit dhe shpërndau kartonë të verdhë. Sipas organizatorëve, mbi 5000 njerëz morën pjesë në ndeshje.