Sport

Vështirësitë e Lautaros për të shkëlqyer në Katar

FOTO: AP
 

Argjentina ka gjetur gradualisht formën në Kupën e Botës, duke u përmirësuar në secilën ndeshje. Por sulmuesi Lautaro Martinez ka shkuar në drejtimin tjetër. Për pjesën më të madhe të katër vjetëve të fundit, lojtari i Interit ka qenë titullar për Argjentinën, zakonisht përkrah Lionel Messit dhe Angel Di Marias në një sulm të frikshëm.

25-vjeçari, i cili ka 21 gola në 44 ndeshje ndërkombëtare, ishte në formacionin bazë për dy ndeshjet e para të Argjentinës në grup në Katar.