Sport

Vdes një tifoz i Uellsit në Katar

 

Përkrahësi i Uellsit, Kevin Davies, është ndarë nga jeta të premten derisa ishte në udhëtim për ta parë nga afër Përfaqësuesen e Uellsit në Kupën e Botës.

Tifozi 62-vjeçar ishte në Doha të Katarit me të birin e tij dhe shoqërinë, kur u nda nga jeta më 25 nëntor.