Ferrari shkëlqen në Hungari, triumfon Vettel

Ferrari shkëlqen në Hungari, triumfon Vettel

30 korrik 2017 16:45

Ferrari ka marrë pikët maksimale në garën për Çmimin e Madh të Hungarisë.

Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen zhvilluan garë të ngushtë, ndërsa në vend të tretë lanë Valteri Bottasin dhe Lewis Hamiltonin.

“Jam në qiell, ishte garë në të vërtetë shumë e vështirë”, ka thënë Vettel pas triumfit në Hungari.

Kjo është hera e parë që një garues i Ferrarit fiton nga ‘pole-position’ në Hungari, që nga viti 2004 kur kishte triumfuar Michael Schumacher.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme