Sport

Betisi e shokon Romën në Olimpico

 

Skuadra e Betisit e ka shokuar Romën duke e mposhtur në “Olimpico” me rezultatin 2:1, në kuadër të Ligës së Evropës.

Kjo ishte fitorja e tretë e Betisit dhe me nëntë pikë, zë vendin e parë. Për Romën ishte disfata e dytë. Ka tri pikë në vendin e tretë.