Messi kërkon Dybalan në vend të Neymarit

Messi kërkon Dybalan në vend të Neymarit

23 korrik 2017 16:18

Lionel Messi raportohet se ka kërkuar nga Barcelona që të transferojë yllin e Juventusit Paulo Dybala, nëse Neymari largohet nga klubi.

Sulmuesi brazilian thuhet se është shumë afër transferimit te PSG, që po i ofron 222 milionë euro për të.

Dybala, në ndërkohë, ka qenë ylli kryesor i Juves që kur iu bashkua klubit në vitin 2015 nga Palermo. Deri tani ai ka shënuar 42 gola dhe ka asistuar 18 herë në 94 paraqitje.

Sipas mediumit spanjoll, Don Balon, Messi ka kërkuar nga drejtorët e klubit që nëse Neymari largohet, në vend të tij të vijë argjentinasi.

Neymari, që ka shënuar 20 gola në 45 paraqitje sezonin e shkuar, ka edhe katër vjet kontratë me Barçën, ndërsa Dybala është i lidhur me Juven deri më 2022.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme