Bonucci arrin marrëveshje me Milanin

Bonucci arrin marrëveshje me Milanin

12 July 2017 23:11

AC Milani ka bërë ofertë për yllin e Juventusit, Leonardo Bonucci, raporton Sportmediaset.

Raportohet se Bonucci është pajtuar për transferimin në San Siro, me ç’rast do të përfitonte 7 milionë euro në sezon, transmeton Koha.net.

Bianconerët janë të gatshëm ta shesin Bonuccin, duke pasur parasysh se ka në dispozicion dy qendërmbrojtës të rinj, Daniele Ruganin, dhe Mattia Caldaran.

Kurse Milani është i gatshëm që në marrëveshje për transferimin e Bonuccit të përfshijë edhe dyshen Alessio Romagnoli, si dhe Mattia De Sciglion.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme