Sport

Tek ekipi që bëri befasinë e mesjavës në futbollin evropian po zhvillohet edhe një shqiptar

 

I madh ishte gëzimi i futbollistëve, trajnerit e tifozëve të Muras të enjten mbrëma. Festës pas fitores së madhe të Muras kundër Tottenhamit në Ligën e Konferencës iu bashkua edhe Henrik Nerguti, futbollisti i vetëm shqiptar i skuadrës sllovene.

Nerguti është mesfushor premtues dhe thotë se sllovenët e vlerësojnë lart. Ai luan vazhdimisht me grupmoshën U19 të këtij klubi, ndërsa thirret edhe me skuadrën e parë. Por ende nuk ka fituar asnjë minutë me seniorët.