Renato Sanches në radarin e klubit italian

Renato Sanches në radarin e klubit italian

22 qershor 2017 23:40

Sipas raporteve nga Mediaset Premium, Juventusi ka pyetur Bayern Munichun për transferimin e Renato Sanchezit.

Sipas këtyre raporteve thuhet se Juventusi e ka kërkuar portugezin në formë huazimi për dy vjet me të drejtë blerje, transmeton Koha.net.

Kjo është e ngjashme për mënyrën se si Bianconerët menaxhuan situatën e Kinsley Comanit, për të cilin Bayerni kishte paguar shtatë milionë euro për huazimin, dhe 21 të tjerë për transferimin e tij të plotë pas përfundimit të huazimit.

Juventusi tashmë po negocion me Bayernin edhe për Douglas Costan, derisa heziton të paguajë 50 milionë euro për shërbimet e tij, aq sa kërkon Bayerni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme