Tre gjigantë evropianë në garë për Bernardeschin

Tre gjigantë evropianë në garë për Bernardeschin

21 qershor 2017 18:32

Pas paraqitjeve shumë të mira në sezonin që lamë pas Federico Bernardeschi ka kapur syrin e top klubeve evropiane.

Calciomercato raporton se në garë për yllin e Fiorentinës janë Barcelona, Interi dhe Juventusi, transmeton Koha.net.

Dy klubet nga Serie A e kanë ndjekur qe një kohë të gjatë Bernardeschin, por interesimi i Barcelonës rrezikon ofertat e tyre.

Megjithatë Juventusi shpreson se dëshira e lojtarit që të transferohet në Torino do të jetë e mjaftueshme që ta ketë në radhët e veta.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme