Sport

Një lojtar i Prishtinës rezulton pozitiv me koronavirus para nisjes për në Antalya

Një lojtar i Prishtinës rezulton pozitiv me koronavirus para nisjes për në Antalya
Foto: FC Prishtina/Facebook
 

Një ditë para nisjes për në Antalya të Turqisë, futbollistët dhe stafi i Prishtinës, i kanë kryer testet për koronavirus.

Nga të gjithë të testuarit, vetëm portieri Alban Muçiqi ka rezultuar pozitiv. Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN, drejtori i Prishtinës, Fisnik Kërçeli.