Ramos pritet ta ndërrojë numrin e fanellës

Ramos pritet ta ndërrojë numrin e fanellës

14 shkurt 2017 14:29

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos ka thënë se mund të ndërrojë numrin e fanellës në sezonin e fundit të karrierës së tij.

Spanjolli ka paralajmëruar se numrin katër të fanellës pritet ta ndërrojë me numrin 93, si përkujtim për La Deciman në sezonin 2013-14, kur realizoi golin histori ndaj Atletico Madridit.

“Më besoni kur them se më ka shkuar mendja ta ndërroj numrin në 93”, ka thënë Ramos për faqen zyrtare të klubit.

“Në të njëjtën kohë, numri katër më ka pëlqyer gjithmonë dhe e kam vënë gjatë tërë karrierës sime te Real Madridi. Më ka sjell fat gjithmonë”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme