Milani u kthehet fitoreve

Milani u kthehet fitoreve

21 maj 2017 16:57

Pas shumë ndeshjeve rresht pa fitore, Milani më në fund ka arkëtuar tri pikë të plota në një ndeshje në Serie A.

Milani fitoi 3 me 0 ndaj Bolognas në kuadër të xhiros së 37-të.

Gerard Deulofeu, Keisuke Honda dhe Gianluca Lapadula shënuan golat për fitoren e ekipit nga Milano.

Milani mbyll sezonin në pozitën e gjashtë në Itali. Kjo pozitë i garanton kualifikimet për Ligën e Evropës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme