Edhe Mayweather konfirmon se do të ketë meç me McGregorin

Edhe Mayweather konfirmon se do të ketë meç me McGregorin

21 maj 2017 13:04

Boksieri amerikan Floyd Mayweather thotë se “ka 90 për qind shanse” që të rikthehet në ring, që të përballet me Conor McGregorin pasi është i vetmi meç që ka kuptim.

Ish-kampioni i botës në boks ishte pensionuar i pamposhtur në shtatorin e vitit 2015, pas 49 fitoreve, transmeton Koha.net shkrimin e BBC.

Ditë më parë irlandezi dhe kampioni në sportet marciale të përziera në UFC, McGregor kishte thënë se ka nënshkruar marrëveshjen për meçin me amerikanin.

“Mendoj se meçi do të ndodhë. Duhet t’iu japim njerëzve atë çfarë duan të shohin. Nuk nxitohemi, por e vetmja luftë që ka kuptim për mua është ajo me McGregorin. Mendoj se kam vetëm edhe një pengesë për ta tejkaluar. Kur ne bëjmë ndonjë lëvizje do të jetë e madhe. Kur Floyd Mayweather lufton atëherë kjo është historike”, ka thënë ai.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme