Bundesliga për herë të parë me gjyqtare

Bundesliga për herë të parë me gjyqtare

19 maj 2017 15:42

Bibiana Steinhous do të jetë gjyqtarja e parë që do të ndajë drejtësinë në Bundesliga.

Federata gjermane ka njoftuar se Steinhous ka drejtuar ndeshje në Bundesliga 2 që prej vitit 2007.

38-vjeçarja police me profesion, do të drejtojë finalen e Ligës së Kampionëve për femra që zhvillohet më 1 qershor mes Lyonit dhe PSG-së.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme