Benzema mbetet në Madrid Foto: Reuters

Benzema mbetet në Madrid

22 November 2019 23:17

Real Madridi i ka ofruar kontratë të re Karim Benzemas.

Sipas të përditshmes spanjolle, “Marca”, drejtuesit e klubit po synojnë ta bindin sulmuesin të vazhdoj kontratën me madrilenët, transmeton KTV.

Benzemas kontrata me “Mbretërit” i skadon në vitin 2021, përderisa klubi i ka ofruar marrëveshje dy-vjeçare me rritje të dukshme të pagës.

31-vjeçari këtë sezon me “Mbretërit” në 15 ndeshje ka shënuar 11 gola dhe pesë asistime.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme