Mourinho dëshiron Ibrahimoviqin në Tottenham

Mourinho dëshiron Ibrahimoviqin në Tottenham

22 November 2019 11:11

Jose Muorinho dhe Zlatan Ibrahimoviq mund të bashkohen sërish.

Tashmë trajneri i Tottenhamit, është duke e kërkuar me ngulm transferimin e suedezit, sipas mediave angleze, transmeton kp.

Ata kanë një marrëdhënie të shkëlqyeshme pune. Ibra më parë ka luajtur nën urdhëratë e Mourinhos, si në Inter ashtu edhe në Manchester United.

Ibrahimoviq mund ti shërbejë Mourinhos si zëvendësim për Harry Kane, duke parë edhe moshën e suedezi.

Mirëpo në garë për Ibrahimoviqin është futur edhe skuadra e Milanit, ku edhe vet lojtari e ka pohuar mundësin për një rikthim të mundshëm në “Sansiro”.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme