Bale mund t’i bashkohet Manchester Unitedit

Bale mund t’i bashkohet Manchester Unitedit

17 November 2019 23:45

Ylli uellsian Gareth Bale mund të rikthehet në Premier League në afatin kalimtar të janarit. Gazeta angleze “The Sun” raporton se Manchester Unitedi është duke insistuar për transferimin e tij.

Bale ka vazhduar të sinjalizoj pakënaqësinë e tij për të luajtur te Real Madridi nën drejtimin e Zinedine Zidanet, ndërsa Manchester Unitedi është duke insistuar të transferoj një emër të madh pas startit të dobët të stinorit dhe e sheh Balen si kandidat ideal, transmeton Koha Ditore.

Mirëpo, Real Madridi planifikon të luaj rolin e të fortit në këtë Pazar dhe të përfshij Balen në pazar shkëmbimi për të sjellë Paul Pogban në Madrid.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme