KTV-ja sonte sjell intervistën me legjendën e futbollit anglez, Waddle

KTV-ja sonte sjell intervistën me legjendën e futbollit anglez, Waddle

16 November 2019 17:17

Në ekranet e KTV-së sonte do të vijë një intervistë me legjendën e futbollit anglez, Chris Waddle.

I njohur edhe me nofkën “Magic Chris” ish-mesfushori sulmues gjatë karrierës së tij, 1978-98, ka veshur fanellën e Newcastle Unitedit, Tottenhamit, Olympique de Marseille dhe Sheffield Wednesdayt.

Transferimi i tij nga Tottenhami në Marseille në vitin 1989 për 4.5 milionë funta, në atë kohë ishte bërë transferimi i tretë më i shtrenjtë në histori.

Në fanellën e klubit francez ai ka fituar tre herë Ligue 1, derisa ka luajtur edhe në finale të European Cup.

Në intervistë për KTV-në ai flet për karrierën e tij, futbollin, e kombëtaren e Kosovës.

Aktualisht ai është komentator në BBC, dhe do të komentojë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Anglisë.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme