Zyrtare: Henry bëhet trajner i Montreal Impactit

Zyrtare: Henry bëhet trajner i Montreal Impactit

14 November 2019 14:34

Montreal Impact e ka konfirmuar si trajner të ri të klubit legjendën e Arsenalit, Thierry Henry.

Henry, që së fundmi kishte drejtuar Monacon, ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me klubin kanadez që është pjesë e MLS, transmeton Koha.net.

“Është nder të menaxhoj Montreal Impact dhe të kthehem në MLS”, ka thënë Henry.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme