Nga Londra në Plzen, rreth 30 shqiptarë në kërkim të biletave për ta përkrahur Kosovën Foto: Koha

Nga Londra në Plzen, rreth 30 shqiptarë në kërkim të biletave për ta përkrahur Kosovën

14 November 2019 10:47

Rreth 30 shqiptarë nga Londra kanë udhëtuar për në qytetin çek, Plzen për ta përkrahur kombëtaren e Kosovës në ndeshjen e sotme ndaj Çekisë.

KTV-ja raporton se disa prej tyre janë edhe pa bileta dhe janë në kërkim të tyre.

“Dardanët” të gatshëm për ndeshjen vendimtare

Kujtojmë se në dispozicion të “Dardanëve” për ndeshjen ndaj Çekisë janë 627 bileta.

Në stadiumin “Dossan Arena” të Plzenit, Kosova synon fitoren ndaj Çekisë, rivalit kryesor për kualifikim në Euro 2020.

Takimi nis në ora 20:45.


Raportohet se shumë tifozë kosovarë kanë udhëtuar për në Plzen për ta përkrahur Kosovën në sfidën e sotme ndaj Çekisë.

KTV raporton se shumë prej tyre nuk kanë bileta, e ata po tentojnë të blejnë bileta nga çekët, por një gjë e tillë është e pamundur.

Adresa e dytë për ta, në kërkim të biletave, është hoteli ku janë vendosur futbollistët dhe zyrtarët e FFK-së.

  • Foto: Koha
  • Foto: Koha

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme