Peja mposht Vllazninë e Shkodrës në Ligën Ballkanike

Peja mposht Vllazninë e Shkodrës në Ligën Ballkanike

13 November 2019 22:28

Peja e ka mposhtur Vllazninë e Shkodrës në kuadër të Ligës Ballkanike.

Vendasit shënuan fitore me rezultat 78:67 (23:16, 25:19, 15:13, 15:19), transmeton Koha.net.

Peja arriti fitoren e dytë në dy ndeshje të zhvilluara në BIBL, derisa kjo ishte humbja e dytë për skuadrën shkodrane, transmeton Koha.net.

Drilon Hajrizi e udhëhoqi Pejën në këtë përballje me 22 pikë e 6 kërcime. Derisa atë e ndihmuan Henrik Sirko me 20 pikë e tetë kërcime dhe Malcolm Armstead me 16 pikë, gjashtë kërcime dhe tetë asistime.

Te mysafirët u dallua Colin James Voss me 19 pikë, 5 kërcime dhe 3 asistime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme