PSG-ja, interesohet për Viniciusin

PSG-ja, interesohet për Viniciusin

12 November 2019 12:38

Kampioni i Francës, Paris Saint-Germain ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të krahut, brazilianit Vinicius Junior.

Lajmi është bërë i ditur të martën nga mediumet spanjolle. Mësohet se te PSG-ja, e shohin brazilianin e Real Madridit si përforcim të duhur për edicionin e ardhshëm, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, 19-vjeçari po konsiderohet edhe si pasardhës i francezit Kylian Mbappe, i cili ka gjasa të mëdha që në verën tjetër të largohet nga Parisi. Vinicius këtë edicion nuk ka patur minutazhë të mjaftueshme te Reali, pasi kryesisht është inkuadruar nga banka e rezervistëve.

Ai ka një gol dhe një asistim në 11 paraqitje në të gjitha garat. Vinicius te Reali u transferua verën e shkuar nga Flamengo për 45 milionë euro dëmshpërblim dhe me ekipin nga La Liga ka kontratë deri në vitin 2025.

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme