Dy skitarë të Kosovës përfundojnë garën në sllallomin e madh të Erzurumit

Dy skitarë të Kosovës përfundojnë garën në sllallomin e madh të Erzurumit

14 shkurt 2017 12:03

Skitarët kosovarë të disiplinave përfunduan garën e sllallomit të madh në Erzurum.

Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj ishin në mesin e jo shumë garuesve që përfunduan garën pas dy ngjarjeve, nga 60 garues në total.

Pupovci u radhit i 37-ti (me ngecje +26.43 ndaj vendit te pare), kurse Gjurkaj i 38-ti (me ngecje +41.19).

Pasnesër Pupovci dhe Gjurkaj kanë garën e sllallomit, kurse nesër garojnë Lyra Hoxha dhe Adea Haxhidauti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme