Real Madridi po përgatit ofertë për De Bruynen

Real Madridi po përgatit ofertë për De Bruynen

21 October 2019 20:43

Real Madridi është duke përgatitur ofertë për të transferuar mesfushorin belg të Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, bëri të ditur "Don Balon" të hënën.

De Bruyne mund të jetë i hapur të largohet nga Manchester City këtë stinor, nëse nuk e fiton Ligën e Kampionëve.

Por Real Madridi duhet të paguajë rreth 150 milionë euro për të siguruar shërbimet e De Bruynes.

De Bruyne 28-vjeçar ka kontratë me Man. Cityn deri në verën e vitit 2023.

Ai këtë stinor ka luajtur në dhjetë ndeshje në të gjitha garat, ndërsa ka shënuar dy gola dhe ka asistuar nëntë të tjerë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme